Dasha Zhukova Kimdir ?

Aralık 7, 2018

Dasha ZhukovaDasha ZhukovaHakkındaDasha Zhukova
(08-06-1981)08-06-1981 (yaşı 36)
Moskova, RusyaİkametLondra, Birleşmiş KrallıkMeslekİş KadınıAktif Yıllar2003-BurcuYengeçEşiRoman Abramoviç (2008–2017)Boyu171 cmKilosu60 kg

Dasha Zhukova 8 Haziran 1981 ’de Rusya – Moskova ’da doğmuş olan Rus meslek kadını, moda tasarımcısı ile sanat koleksiyoncusudur. Annesiyle Los Angeles ’a taşınan ünlü meslek kadını Yahudi okulunda eğitimine devam etti ile California ’nın Pacific Hills Okulundan mezun oldu. California Üniilersitesi ’ne girerek edebiyat okuyan ile sonradan tıp okumak için Londra ’ya giden Dasha Zhukova, alakasini kaybettiği için eğitimine devam etmedi ile sanata olan alakasini keşfetti.

Tenis yıldızı Marat Safin ile ilişkisini bitirdikten daha sonra Rusya ’ya geri dönen ile bir iş adamı olan Roman Abramovich ’le bir araya gelen Dasha Zhukova, eşinden kendi Kova markasını oluşturmak için takviye fark etti. Arkadaşı Christina Tang ’ın yardımıyla 2006 ’da Kova & T adlı moda markasını yaratan ikili, kot pantolonlar ile tişörtler üretti. Dasha Zhukova ’nın bu girişimi Rusya ile Avrupa ’daki ünlüler arasında şipşak popüler oldu.

Sanatı bir çocuk gibi sevmesine rağmen, bununla birlikte bu konuda profesyonel bir eğitim almamış olan Dasha Zhukova, Rusya ile yurt dışındaki sanatçıları İris adına desteklemek için kar amacı gütmeyen bir organizasyon kurdu. 2008 yılında Rusya ’nın kafakenti Moskova ’da kültür ile sanat için modern bir merkez olan yeni girişimlerinden Garaj ’ın kafalangıcını yapan meşhur iş kadını, girişimiyle kafaarılı oldu ile Ocak 2008 ’de Vogue Dergisinde yılın en iyi giyinen ünlüler listesinde yer aldı.

2009 ’a gelindiğinde popülaritesi uluslararası alanda şipşak yayılan ünlü meslek kadını, İngiliz Magazin Pop dergisi tarafından kafa yazı işleri müdürlüğünü teklifini kabul etti. Ama ağır eleştirilerle karşılandı ile bundan yorulduğu için Dasha Zhukova üç sayı yayınlandıktan sonradan işten ayrıldı.

2011 ’de kendi dergisi Garage ’ı çıkaran Dasha Zhukova, adı ile meşhur statüsü sebebiyle fazla satılan bir moda ile kültür dergi sahibi oldu. Gelişen internet gücünden esinlenerek dijital alanda değişik denemeler yapan ünlü iş kadını, kendi arama motoru olan artsy.net ’i kurdu.

Bu girişimlerin yanı sıra Dasha Zhukova, St. Petersburg ’da New Holland Adaları ’nın marifetli direktörü olarak çalışıyor ile 8 dönüm boyunca yayılmış olan adanın becerikli ile mimari yönlerini deniyor. Meşhur meslek kadını burayı dünyanın dört bir yanından sanatseilerler ile sanatçılar için yerleşim merkezi haline getirmeyi planlıyor. Tüm bu girişimlerin yanı sıra Dasha Zhukova, New York ’taki Culture Shed ’ın kurucularından biri olarak çalışıyor ile Moskova ile New York aralarında seyahat etmeye devam ediyor.

Dasha Zhukova ’nın Kişisel Hayatı

Dasha Zhukova tenis yıldızı Marat Safin ile ilişki yaşayan, ama çift sonra ayrılmıştır.  2006 ’da bir Rus iş adamı olan Roman Abramovich ile tanışan meşhur meslek kadını 2008 ’de sıcacık bir törenle evlendi. Çiftin bu evlilikten iki çocuğu olmuştur.

sizlere cevapnedir.net farkıyla sunulmuştur

bu makaleye arama motorlarında rüyada Dasha Zhukova Kimdir ? görmek , Dasha Zhukova Kimdir ? görmek ne anlama gelir , rüyada Dasha Zhukova Kimdir ? görmek nedir, Dasha Zhukova Kimdir ? görmenin anlamı nedir kelimelerini yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir