Dustin Moskovitz Kimdir ?

Aralık 7, 2018

Dustin Aaron MoskovitzDustin Aaron MoskovitzHakkındaDustin Aaron Moskovitz
(22-05-1984)22-05-1984 (yaşı 33)
Gainesville, Florida, ABDİkametSan Francisco, Kaliforniya, ABDMeslekGirişimciAktif Yıllar2008-BurcuİkizlerEşiCari TunaBoyu174 cmKilosu79 kg

Dustin Moskovitz 22 Mayıs 1984 ’te Florida – Gainesville ’de doğmuş olan Amerikalı girişimci ile Facebook ’un kurucu ortaklarından biridir. Florida ’da büyürken Vanguard Lisesini bitiren ünlü girişimci, Harvard Üniilersitesi ’nde IB Diploma Programına tescil oldu ile arkasında ekonomi okudu. Üniilersiteye devam ederken eğitimine 1 sene ara ilererek Palo Alta ’ya katılmış ile Facebook projesinde bütün zamanlı çalışmaya kafalamıştır.

Dustin Moskovitz kariyeri Şubat 2004 ’te Mark Zuckerberg, Eduardo Sailerin, Chris Hughes ile Andrew McCollum ile beraber Facebook ’un yaratılmasıyla alakali planlar yaptığı sırada kafalamıştır. Facebook gerçekten üyeleri bulmak için bir destek aracı olarak Harvard ’da okuyan öğrenciler için bir çevrimiçi ileritabanı dizini görevi görecek şekilde tasarlandı VE Thefacebook.com olarak adlandırıldı. bununla birlikte, Haziran 2004 ’te ekip bir yıl ara ilererek Facebook ’un dünya çapında genişlemesi üstüne kastetmek üzere California ’ya taşındı. Dustin Moskovitz, programcıydı ile Facebook ’daki teknik birim kafakanıydı.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ’e tarafından Dustin Moskovitz birkaç gün içinde programlamayı öğrendi ile programcı olarak ekibe katıldı. Facebook ’un mimarisini ile çalışmasını izlerken Facebook ’un büyümesinde kayda değer bir rol oynayan meşhur girişimcinin Facebook ’ta %7.6 hissesi vardı.

3 Ekim 2008 ’de, Facebook ’tan Asana ’yı düzenlemek için ayrılacağını duyuran Dustin Moskovitz arkadaşı Justin Rosenstein ile birlikte Asana ’yı kafaarılı bir şekilde kurdu. 2011 ’de Asana kafaarıyla Beta sürümünden kafalatıldı. Asana e-posta kullanmadan ekip projelerinde ekip çalışmasına tezgâhtar olan web tabanlı bir mobil uygulamadır.

Ünlü girişimci aynı zamanda, eski Facebook mühendisi David Morin tarafından hazırlanan mobil bir resim paylaşım sitesi olan Path ’a yatırım yapmıştır. Eşiyle birlikte iyilikseiler kuruluş Good Ventures ’ı yaratan Dustin Moskovitz, Good Ventures, Şistozomiyaz Yoklama Girişimi ’ni ile GiileDirectly ’i destekleyen programlar için takriben 100 milyon dolar bağışladı.

Ünlü girişimci ile eşi varlıklarının büyük bir bölümünü affetmek üzere Warren Buffet ile Bill Gates ’in Gating Pledge ’ını imzalayan en genç çifttir. Dustin Moskovitz şimdilerde, GiileWell ile yeni bir ortaklığa yol açan karşılıklı bir işbirliği üstünde çalışıyor.

Dustin Moskovitz ’in Başarıları

Dustin Moskovitz, 2011 yılında Forbes kadar tarihin en genç kendi kendine yeten milyarderi olarak seçildi.

Dustin Moskovitz ’in Kişisel Hayatı

Dustin Moskovitz eski Yale Daily News ile Wall Street gazetesi yazarı olan kız arkadaşı Cari Tuna ile evlidir.

Bir milyarder olan girişimci, paranın iyi bir neden için kullanılması gerektiğine inanmakta ile böylece sürekli takviye yapmaktadır. Dustin, parası ile seriletinin göz önünde olması gerektiğine inanmadığı için bayağı bir yaşam sürmektedir.

2016 Başkanlık kampanyasında Demokrat Parti adayı Hillary Clinton ’ı destekleyerek, takriben 20.000 dolar bağışta bulunmuştur. Ona kadar, “Bundan Böyle birçok kişi minik düşünceler üretiyor. Bir girişimci olmanın bir idealizasyonu var, fakat en kayda değer şey aslında şahane bir us olmak. ”

Dustin, Facebook ’un gelişimini ile doğuşunu anlatan The Social Network filminin bir takım gereksiz yönleri fazlasıyla vurguladığını ile Facebook yapımında hayati tartma taşıyan bazı kişileri dikkatsizlik ettiğini belirtmiştir.

sizlere cevapnedir.net farkıyla sunulmuştur

bu makaleye arama motorlarında rüyada Dustin Moskovitz Kimdir ? görmek , Dustin Moskovitz Kimdir ? görmek ne anlama gelir , rüyada Dustin Moskovitz Kimdir ? görmek nedir, Dustin Moskovitz Kimdir ? görmenin anlamı nedir kelimelerini yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir