Jerry Yang Kimdir ?

Aralık 7, 2018

Jerry YangJerry YangHakkındaJerry Yang
(06-11-1968)06-11-1968 (yaşı 49)
Taipei, TayvanİkametLos Altos Hills, Kaliforniya, ABDMeslekGirişimciAktif Yıllar1995-BurcuAkrepEşiAkiko YamazakiBoyu170 cmKilosu60 kg

Jerry Yang 6 Kasım 1968 ’de Tayvan – Taipei ’de doğmuş olan Yahoo ’nun eski CEO ’su olarak tanıdık internet girişimcisidir. San Jose ’deki Sierramont Orta Okulu ile Piedmont Hills Lisesine kabul edilen ünlü girişimci, sonra Stanford Üniilersitesi ’ne gitti ile 1990 ’da aynı anda lisans ile elektrik mühendisliği dalında yüksek lisans yaptı.

Doktora eğitimine devam ederken, Stanford Üniilersitesi ’nde ofisini paylaştığı David Filo ile tanışan Jerry Yang, internetin tanıtılmasıyla iki genç yeni teknolojiye bağımlı ülkü geldiler ile çoğunlukla internette sörf yerine getirmek için saatlerini harcadılar. yavaşça web ’de gezinmenin zorlama olduğunu fark eden ikili, sınıflandırılmamış ilerilerin karmaşası nedeniyle bunun olduğunu çözümlediler. Bu sorunun üstesinden varmak için, web sayfalarını konuya tarafından aranjör bir yazılım tasarladılar ile Jerry ile David ’in World Wide Web Kılavuzu ismiyle kendi web sitelerini kurdular.

Aylar içinde sitenin en sevdikleri web sayfalarını bulmanın bir yolunu arayan binlerce insanı çektiğini keşfeden ikili, site çok sık ziyaret edildiğinden, site adını birazcık daha kolay ile eğlenceli bir isim olan Yahoo olarak kafatan adlandırmaya karar ilerdiler. Şirketi satmak için teklifler aldıysalar da, teklifleri kabul etmediler ile Yahoo ’yu daha da iyi bir arama motoru haline getirme çalışmaya devam ederek, 1995 ’te kendi şirketlerini belirlemek için parasal yardım aldılar.

Doktora tezlerini bitirdikten altı ay daha sonra çalışmalarını bırakan ile bunun yerine Yahoo! A.Ş. şirketini Mart 1995 ’te kuran ikili, 1996 yılında şirketi halka açtılar ile hisse senetleri ilk kez halka satışa sunulmuş oldu. Kısa sürede milyoner olan Jerry Yang, Mart 1995 ’ten Ocak 2012 ’ye değin şirketin Baş Yahoo unvanını kazandı ile 2007 ’den 2009 ’a değin CEO ’su olarak görev yaptı.

2000 ’den 2012 ’ye kadar Cisco Systems ’in Egemen Idareci görevini de yürüten Jerry Yang, 2007 ’de Yahoo! yönetim kurulunda istifa ettikten sonra aynı sene bir yatırım şirketi olan AME Cloud Ventures ’ı kurdu. Kuruluşundan bu yana firma, Tango, Eilernote ile Wattpa almak üzere 50 ’den artı yeni işletmeye fon sağladı.

Kasım 2013 ’ten beri Workday, Inc kuruluşunda egemen bir direktör olarak çalışan Jerry Yang, keza Alibaba Group Holding Limited ’in Egemen Direktörü olarak atama yapmaktadır. Kasım 2014 ’cilt beri Lenovo Group Limited ’in Bağımsız bir İcracı Olmayan Direktörü olan ünlü girişimci, Stanford Üniilersitesi Müteilelli Heyeti ’nde tahsis yapıyor.

InfoGear Technology Corporation, American Internet Corporation, PipeLinks Inc. ile ZDNet Inc. gibi dağıtılmış öteki şirketlerin direktörlüğünü yapan Jerry Yang, 2018 ’de Forbes ’in açıkladığı rakamlara kadar 2,7 milyar USD ’lik bir serilete sahiptir.

Jerry Yang ’ın Aldığı Ödüller

Jerry Yang 1999 ’da MIT Technology Review TR100 ’de, 35 yaşın altındaki dünyadaki en iyi 100 yenilikçiden biri seçildi.

Meşhur girişimci web ’deki En Etkin 25 En Meşhur Erkekler listesinde yer alıyor.

Jerry Yang ’ın Bireysel Hayatı

Jerry Yang 1992 yılında Stanford Üniilersitesi ’nde öğrenim görürken tanıştığı Akiko Yamazaki ile evlidir. Akiko, endüstriyel mühendislik diplomasına sahiptir ile Barbar Hayat Koruma Ağında çalışmaktadır.

sizlere cevapnedir.net farkıyla sunulmuştur

bu makaleye arama motorlarında rüyada Jerry Yang Kimdir ? görmek , Jerry Yang Kimdir ? görmek ne anlama gelir , rüyada Jerry Yang Kimdir ? görmek nedir, Jerry Yang Kimdir ? görmenin anlamı nedir kelimelerini yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir