Jim Cramer Kimdir ?

Aralık 7, 2018

Jim CramerJim CramerHakkındaJim Cramer
(10-02-1955)10-02-1955 (yaşı 63)
Springfield Township, Pensilvanya, ABDİkametSummit, New Jersey, ABDMeslekTV ünlüsüAktif Yıllar1984-BurcuBalıkEşiLisa Cadette Detwiler Boyu168 cmKilosu80 kg

Jim Cramer 10 Şubat 1955 ’te Springfield – Wyndmoor ’da dünyaya gelmiş olan TheStreet.com Inc. ’i kuran tv kişiliğidir. Montgomery County ’deki Springfield Township Lisesine giden meşhur ad, daha sonra Harvard College ’a gitti ile magna cum laude ’u BA ile mezun oldu. Gazetecilikle alakalenerek The Harvard Crimson kafakanlığını için çalıştı.

Üniilersiteden ayrıldıktan sonra antre seviyesinde bir dizi raporlama işinde çalışan Jim Cramer, Tallahassee Halkçı ’ı için çalışırken, önemli sayıda sinyâl hızlı canice hikayeleri üstüne yoğunlaşmıştı. Hem Los Angeles Herald-Examiner için kısa bir zaman çalıştı ile American Avyer ’in ilk muhabirlerinden biriydi.

Hukuk alanında lisans derecesi edinmek için Harvard Hukuk Okuluna dışarı giden Jim Cramer, orada Bölge Dershowitz ile araştırma asistanı olarak çalıştı. 1984 ’te mezun oldu. Law College ’daki görevi esnasında finans ile alakalenmeye kafalamış ile hisse ticaretine kafalamıştır. Martin Peretz ’e yardımcı olarak hisse senedi piyasasındaki balakasi ile Yeni Cumhuriyet ’in sahibi sermaye payı yatırımlarında çok büyük bir kazanç elde etti.

Kısa bir zaman hukuk firmasında çalıştıktan sonradan Goldman Sachs ’ın Menkul Değer Satmak Departmanında borsacı olarak göreile alınan ünlü isim, üç sene görevde kaldı. 1987 ’de Goldman Sachs ’tan ayrıldı ile kendi hedge fund şirketi Cramer & Co. ’yi kurdu. Ilk yatırımcıların bazıları arkadaşları Eliot Spitzer ile Martin Peretz ’di.

Martin Peretz ile birlikte TheStreet.com, Inc. ’i 1996 ’da kuran Jim Cramer, yıllar kafatan kafaa MainStreet.com, Stockpickr ile Bankingmyway.com gibi kardeş web sitelerini de ekleyerek işini büyütmüştür. 14 yıllık kafaarılı işten sonradan 2001 ’de Cramer & Co. ’dan emekli olan ünlü isim, 2005 yılında CNBC ’de Mad Money finansal programına ev sahipliği yapması için çağrıldı.

Jim Cramer ’in Reel Parası adlı bir radyo programına konut sahipliği yapan meşhur isim, Kasım 2005 ’te Dan Rather ile 60 Dakika konulu bir röportaj yaptı. Röportaja eşinin ile kızlarının çekimleri de dahil edildi. Jim Cramer aynı zamanda NBC Today, Cheap Seats, Jay Leno ile Tonight Show ile Jimmy Kimmel Liile! gibi birçok televizyon şovunda misafir oyuncu olarak yer aldı.

Jim Cramer Kitapları

Jim Cramer göre yazılı olan tüm kitaplar şu şekildedir;

Get Rich Carefully (2013)

Getting Back to Eilen (2009)

Stay Mad for Life: Get Rich, Stay Rich (2007)

Mad Money: Watch TV, Get Rich (2006)

Real Money: Sane Inilesting in an Insane World (2005)

Confessions of a Street Addict (2002)

You Got Screwed! Why Wall Street Tanked and How You Can Prosper (2002)

Trading with the Enemy: Seduction and Betrayal on Jim Cramer ’s Wall Street (2002)

Jim Cramer ’in Bireysel Hayatı

Jim Cramer 1988 ’de Karen Backfisch ile evlenmiş, çiftin 2 kızı olmuştur. Oysa 2009 ’da boşanma kararı aldıklarını açıklamışlardır.

Ünlü ad, 2015 ’te Lisa Cadette Detwiler ile evlenmiştir.

sizlere cevapnedir.net farkıyla sunulmuştur

bu makaleye arama motorlarında rüyada Jim Cramer Kimdir ? görmek , Jim Cramer Kimdir ? görmek ne anlama gelir , rüyada Jim Cramer Kimdir ? görmek nedir, Jim Cramer Kimdir ? görmenin anlamı nedir kelimelerini yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir