Markus Persson Kimdir ?

Aralık 7, 2018

Markus Aleksej Persson Markus Aleksej Persson Hakkında Markus Aleksej Persson
(01-08-1979)01-08-1979 (yaşı 38)
Stockholm, İsileç İkamet Beilerly Hills, Kaliforniya, ABD Iş Oyun Geliştiricisi Faal Yıllar 2003- Burcu BaşakEşiElin Zetterstrand (2011–2012)Boyu175 cmKilosu90 kg

Markus Persson 1 Haziran 1979 ’da İsileç – Stockholm ’da dünyaya gelmiş olan meşhur İsileç video oyun tasarımcısı ile programcısıdır. Çocukluğunda zamanının çoğunu Lego blokları inşa ederek geçiren meşhur oyun tasarımcısı, babasının Commodore 128 balakasayar almasıyla beraber kovboy ile Hintlilerin bulunduğu oyunlar yaratıp programlamaya kafalamıştır.

Birkaç cins programla denemeler yaptıktan sonra, metin tabanlı bir serüilen oyunu geliştiren Markus Persson, 2005 yılında King.com ’a oyun geliştiricisi olarak katıldı, ama 2009 yılında Jalbum ’da işe kafalamak için şirketten ayrıldı ile burada iki sene her tarafında bir programcı olarak çalıştı.

Mayıs 2009 ’da en yakın arkadaşı Jakob Porser ile birlikte Mojang AB ’yi kuran ile bu marka aşağı video oyunları geliştirmeye kafalayan ünlü oyun tasarımcısı, 2009 ’da ilk sandbox video oyunu olan Minecraft ’ı üretti ile Jalbum ’da tam zamanlı çalışmadan part-time egzersiz düzenine geçiş yaptı.

Minecraft ’a hedefe kilitlenmek için işini 2010 ’da bırakan Markus Persson, oyun resmi olarak 2011 ’de piyasaya sürüldükten daha sonra, Minecraft Android, iOS, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation Vita ile Windows Phone gibi her türlü platforma uyacak şekilde değişik sürümlerde piyasaya çıktı. 2012 yılında ikinci bir oyunu olarak düşünülen 0x10c diğer projelerde alaka ile konsantrasyon eksikliği nedeniyle rafa kaldırdı. Markus Persson Mojang ile Minecraft ’ın Minecraft: Mojang ’ın Öyküsü kafalıklı formasyonunu ile büyümesini bildiren 2012 belgeselinde yer aldı.

Yeni oyunları geliştirme ile var olanları güncelleme konusundaki çalışmalarının dışında, Ludum Dare, Jaile 4K Oyun Programlama Yarışması ile LD12 elde etmek üzere değişik yarışmalara katılan meşhur oyun tasarımcısı, Ludum Dare 48 saatlik oyun yarışmalarında istikrarlı bir iştirakçi olmuştur. Markus Persson ’un öteki eserleri aralarında Break the Tower, Metagun, Chambered Prelude ile Minicraft bulunmaktadır.

Şirketi Mojang ’ı Microsoft ’a, Kasım 2014 ’te 2,5 milyar dolara mal olan bir nakit anlaşma ile satarak Minecraft oyun fikri mülkiyetini devreden Markus Persson,  2014 yılında üçüncü oyunu olan Scrolls ’u piyasaya sürdü. Stratejik bir kart oyunu olan Jakoc Porser, Unity oyun motorunu kullanarak geliştirdi ile böylece aniden artı oyun platformunda oynanması sağlandı

Markus Persson ’un Aldığı Ödüller

Markus Persson Minecraft ile 2011 yılında Game Deilelopers Choice Ödülleri ’nde En İyi Oyun Ödülü, İnovasyon Ödülü ile En İyi İndirilebilir Oyun Ödülü ile üç ödül kazanmıştır. 2011 yılında Minecraft ile Egemen Oyunlar Festivalinde İzleyici Ödülü ile Seumas McNally Büyük Ödülü ’ne bedel görülen meşhur oyun tasarımcısı, 2012 ’de Golden Joystick Ödülleri ’nde En İyi İndirilebilir Oyun Ödülü ’nün sahibi oldu.

Markus Persson aynı zamanda BAFTA Oyun Özel Ödülü ’ne de sahip olmuştur.

Markus Persson ’un Kişisel Hayatı

Markus Persson 13 Eylül 2011 ’de Minecraft oyununda Ez nicki ile popüler olan Elin Zetterstrand ile evlendi. Ancak, çift ayrıldı 15 Ağustos 2012 ’de boşandı. Aralık 2014 ’te, Kaliforniya, Beilerly Hills ’in yakınında 70 milyon $ ’lık, 7000 metrekarelik lüks modern bir bungalov satın alan ünlü oyun tasarımcısı, evinin içini özel mobilyalarla döşemiştir.

sizlere cevapnedir.net farkıyla sunulmuştur

bu makaleye arama motorlarında rüyada Markus Persson Kimdir ? görmek , Markus Persson Kimdir ? görmek ne anlama gelir , rüyada Markus Persson Kimdir ? görmek nedir, Markus Persson Kimdir ? görmenin anlamı nedir kelimelerini yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir