Reed Hastings Kimdir ?

Aralık 7, 2018

Reed HastingsReed HastingsHakkındaReed Hastings
(08-10-1960)08-10-1960 (yaşı 57)
Boston, Massachusetts, ABDİkametSanta Cruz, Kaliforniya, ABDMeslekCEOAktif Yıllar1995-BurcuTeraziEşiPatrician Ann QuillinBoyu187 cmKilosu80 kg

Reed Hastings 8 Ekim 1960 yılında Massachusetts – Boston ’da dünyaya gelmiştir. Cambridge ’deki özel bir okuldan mezun olduktan daha sonra Bowdoin Koleji ’ne girerek matematik eğitimi alan ünlü girişimci, ayrıca, 1981 ’de Platoon Leader Class yoluyla Deniz Piyadeleri subay eğitiminde görev yaptı.

1983 ’te mezun olan Reed Hastings, ardındaki derhal Uzlaştırma Gücü ’ne katıldı. Bu gönüllü bir programdı ile Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, dünyanın gelişmekte olan ülkelerine gönüllü gönderiyordu. Swaziland ’a dışarı giden Reed Hastings, 1983 ’cilt 1985 ’e değin lise öğrencilerine matematik öğretti. daha sonra, Afrika ’daki deneyimlerinin girişimci becerilerini ile risk alma yeteneklerini geliştirmesine muavin olduğunu belirtmiştie. Barıştırma Gücü programından döndükten sonradan Stanford Üniilersitesi ’ne giren ünlü girişimci, 1988 ’de balakasayar bilimlerinde yüksek lisansını aldı.

Bir yazılım geliştiricisi olarak kariyerine kafalayan ile Adaptiile Technology ’de işe giren Reed Hastings, odaklanmanın değerini öğrendiği Audrey MacLean ’ın CEO ’su aşağı çalışmış ile 1991 ’de işi bırakmıştır. Bir girişimci olarak daima kendi şirketini belirlemek isteyen Reed Hastings,  Raymond Peck ile Mark Box ile birlikte ilk şirketi olan Pure Software ’i Ekim 1991 ’de kurdu. Yazılım ürünleri üreten şirket, birkaç yılda hızla büyüdü. bununla beraber, şirketin çoğalan kafaarısı, hızla artan böyle bir şirketi yönetmeye hazır olmadığını ayrım ettiği için Hastings için bir sorun teşkil ediyordu. Şirketin 1995 yılında halka açılmasıyla Pure Software, Atria ile birleşerek 1996 ’da Saf Atria Corporation ortaya çıktı. Oysa, birleşme sonrası birtakım öngörülemeyen sorunlar nedeniyle Birleşmiş Atlantik şirketi, Rational Software göre 1997 ’de satın alındı.

Reed Hastings, Pure Software ile olan deneyimini girişimci kariyerinde yaşamsal bir ders olarak görüyordu. sonradan 1997 ’de Netflix ’i ayarlamak için Marc Randolph ile işbirliği yapan meşhur girişimci, Netflix, ABD ’deki müşterilere değişmez fiyatlı kiralama hizmeti sunan bir medya kiralama hizmeti olarak tasarladı.

1998 yılına gelindiğinde, Netflix posta ile sipariş DVD operasyonları kafalatmıştı. Ilk Olarak müşterilere her DVD ’yi yedi jurnal bir vakit için kiralamaları sağlandı. Bu sistem 1999 ’da değiştirildi. Şu Anda ise aboneler, sınırsız sayıda DVD kiralamak için aylık değişmez bir ücretle sistemden yararlanmaktadır. Şirket yıllar içinde istikrarlı bir şekilde büyüdü ile Reed Hastings, Netflix ’in yönetiminde uyguladığı reformcu idare stratejileri ile tanındı. En iyi yetenekleri edinmek için çalışanlara olağanüstü yüksek maaşlar teklif etti ile elinden geleni yapmayanları da seri bir şekilde işten çıkardı.

Agresif genişleme stratejileri uygulayanile film stüdyosu ortaklıkları ile şirketin indie filmleri, belgeselleri ile diğer hizmetler aracılığıyla basit erişilemeyen diğer filmlerin katalogunu vurgulayan pazarlama kampanyaları aracılığıyla Netflix ’i genişleten Reed Hastings bir uçtan bir uca şirketin bugün 65 milyondan artı abonesi bulunuyor.

Reed Hastings ’in Aldığı Ödüller

Reed Hastings 2014 yılında Henry Crown Liderlik Ödülü ’nü kazanmıştır.

Reed Hastings ’in Kişisel Hayatı

Reed Hastings Patrician Ann Quillin ’le evli ile iki çocuk babasıdır.

sizlere cevapnedir.net farkıyla sunulmuştur

bu makaleye arama motorlarında rüyada Reed Hastings Kimdir ? görmek , Reed Hastings Kimdir ? görmek ne anlama gelir , rüyada Reed Hastings Kimdir ? görmek nedir, Reed Hastings Kimdir ? görmenin anlamı nedir kelimelerini yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir