Sergey Brin Kimdir ?

Aralık 7, 2018

Sergey Brin Sergey Brin Hakkında Sergey Brin
(21-08-1973)21-08-1973 (yaşı 44)
Moskova, Rusya İkamet Palo Alto, Kaliforniya, ABD Iş Girişimci Faal Yıllar 1977- Burcu BaşakEşiAnne Wojcicki (2007–2015)Boyu173 cmKilosu66 kg

Sergey Brin 21 Ağustos 1973 ’te Rusya – Moskova ’da dünyaya gelmiş olan Google Inc. ’in kurucu ortağı, balakasayar bilimcisi ile İnternet girişimcisidir. Maryland Paint Branch Montessori School ’a dışarı giden ünlü girişimci, liseden sonra Matematik ile Balakasayar Bilimleri okumak için Maryland Üniilersitesi ’ne gitti ile 1993 yılında Bachelor of Science ’u aldı. sonra Stanford Üniilersitesi ’nde balakasayar bilimlerinde yüksek lisans eğitimine kafalayan Sergey Brin, Larry Page ile çabuk çalışması için bir araştırma projesi üstünde çalıştığı vakit Google projesi ortaya çıkmıştır. Google Brin ’in çekici bulduğu bir kavram olan World Wide Web ’in matematiksel özelliklerini keşfetmekle alakaleniyordu.

BackRub adlı araştırma projesinde birlikte çalışmaya kafalayan ikili, ilk olarak, sayfanın Stanford ana sayfasının açılış noktasından webi keşfetmek için bir web tarayıcısı kullanıldı. Sergey Brin, Page ile birlikte PageRank algoritmasını ilerletti. BackRub ’un çıktısını bu algoritmayı kullanarak tahlil ettikten sonra, PageRank tabanlı bir arama motorunun mevcut tekniklerden daha iyi sonuçlar ilerebileceğini fark ettiler.

Hipotezlerini kendi üniilersitelerinin balakasayarlarında çok iyi sonuçlarla test etden ikili, projelerini Stanford balakasayarlarında aylarca denediler. Ilk Olarak proje, google.stanford.edu alanıyla üniilersitenin web sitesi olarak kullanıldı.  1997 ’de alan adı google.com ’u bölge ikili, şirketi hukuki olarak 4 Eylül 1998 ’de California ’daki Menlo Park ’taki bir arkadaşının garajında kurdu.

Sun Microsystems ’in kurucu ortaklarından Andy Bechtolsheim, Google ’a 100.000 ABD Dolarlık bir çek karşılığında katkıda bulundu. 1999 yılına gelindiğinde, şirkette sekiz işçi ile çalışıyordu, ancak daha sonra ofis Kaliforniya ’daki Palo En Kalın Kadın Sesi ’ya kaydırıldı. Google, birkaç yıl içinde pek çok yeni özellik kafalattı, birkaç internet şirketi satın aldı ile dünyanın en süratli artan internet şirketlerinden biri edinmek için öteki şirketler ile ortaklıklar kurdu.

Sergey Brin Sözleri

Para mutluluğu satın alamaz cümlesini hepiniz duymuşsunuzdur. Vaktiyle ben fazla fazla paranın, çok az mutluluğu satın alabileceğini düşünürdüm fakat maalesef bu da hatalı.

En alakalı 10 arama sonucu, öteki milyonlarca sonuçtan daha kullanışlı olduğunu gördüğümüz için kafaarılı olduk.

En sonunda Dünya ’daki tüm balakalere dosdoğru beyninizle bağlanmak isteyeceksiniz.

Herkesin hayallerine ulaştığı bir dünyayı görmek isterdim.

Biz daima iyiliğe nasıl kuvilet getirebiliriz sorusunu cevaplamaya çalıştık. Sonunda kısaca ‘katiyen kötülük yapma ’ olarak özetledik.

Sergey Brin ’in Aldığı Ödüller

Sergey Brin Brin, Larry Page ile birlikte, MIT Technology Review TR100 göre 35 yaşın altındaki dünyadaki en iyi 100 yenilikçi ad aralarında yer aldı.

En İyi Mühendislik Ödülü olarak kabul edilen Marconi Vakfı Ödülü, 2004 ’te Brin ile Page ’ye hediye edildi.

Sergey Brin ’in Kişisel Hayatı

Sergey Brin 2007 yılında Anne Wojcicki ile 2007 yılında evlenmiş, çiftin 2008 ’de bir oğlu ile 2011 yılında bir kız çocuğu olmuştur.

Sergey Brin ’in evliliği Google Glass pazarlama müdürü Amanda Rosenberg ’le ilişkisi sonrasında sarsılmış ile 2013 ’te eşiyle bamkafaka yaşamaya kafalamıştır. Çift 2015 ’te boşanmıştır. Sergey Brin ile eski karısı, farklı alanlara yönlendirilmiş sosyal sorunlar nedeniyle para bağışlayan Brin Wojcicki Vakfı ’nı işletmiştir.

sizlere cevapnedir.net farkıyla sunulmuştur

bu makaleye arama motorlarında rüyada Sergey Brin Kimdir ? görmek , Sergey Brin Kimdir ? görmek ne anlama gelir , rüyada Sergey Brin Kimdir ? görmek nedir, Sergey Brin Kimdir ? görmenin anlamı nedir kelimelerini yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir